Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Pouze tři až pět procent mužů, kteří „loví“ děti na internetu, jsou podle statistik pedofilové. Jak nazvat ty další, je otázka. Mimo jiné na ni hledají odpověď tvůrci pozoruhodného dokumentu V síti, který od včerejška promítají kina. První zjištění zní, že většina zvrhlíků, kteří jsou ztělesněním slizce zákeřného zla, na první pohled nemá kopyta ani rohy.

Díky dlouhodobé reklamní kampani většina diváků zřejmě již před návštěvou biografu bude vědět, že režiséři Barbora Chalupová a Vít Klusák v dokumentu chytají do pasti sexuální predátory, kteří se prostřednictvím internetové sítě pokoušejí zneužívat nezletilé dívky. Přesto snímek dokáže překvapit, zneklidnit a bez bulvární senzacechtivosti místy šokovat.

Film – jako většina těch, které Vít Klusák natočil sám nebo s Filipem Remundou – není klasický dokument. Podobně jako Český sen z roku 2004 využívá rafinované mystifikace. Burcující tabuizované téma zneužívání nezletilých v kyberprostoru režiséři prozkoumávají s pomocí tří dospělých hereček holčičího vzezření, které fungují jako volavky.

Protagonistky se přitom musely důsledně držet předem stanoveného kodexu. Ten jim mimo jiné předepisoval již během prvního kontaktu s muži deklarovat, že je jim 12 let, a naopak zakazoval kohokoli aktivně kontaktovat nebo svádět.

Zdroj: aktuálně.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.